Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

eu m

200 lat Ozorkowa

Smaller Default Larger

Akcja- ,,Sprzątanie świata’’!

W dniu 15 września 2017 roku nasi podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej  wzięli udział w akcji „ Sprzątanie Świata”. Organizowana jest ona corocznie przez Urząd Miasta w Ozorkowie.  Działania te propagują ekologiczny styl życia, uczą dbania o środowisko. Podopieczni mieli przygotowaną trasę, worki na śmieci oraz rękawice i z chęcią wzięli udział w tym cyklicznym przedsięwzięciu. Cieszymy się, że mogliśmy się przyłączyć do akcji, której idea jest nam bliska.

Czytaj więcej...

Otwarte warsztaty artystyczne „Ozorków sprzed lat…”

jpg 250Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę - Oddział Łódzki w dniu 19 września 2016 roku w swojej siedzibie zorganizowało Otwarte warsztaty artystyczne „Ozorków sprzed lat…” związane z jubileuszem 200-lecia nadania praw miejskich miastu Ozorków. Współorganizatorem przedsięwzięcia był Burmistrz Miasta Ozorkowa.
Warsztaty obejmowały tworzenie z gliny zabytków, historycznej zabudowy miasta Ozorkowa w tym zabudowy placu Jana Pawła II w Ozorkowie.

Czytaj więcej...

X Piknik Integracyjny „Baw się z nami”

X Piknik Integracyjny pod hasłem „Baw się z nami” zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę – Oddział Łódzki we współpracy z Gminą Miasto Ozorków pod patronatem głównym Burmistrza Miasta Ozorkowa pana Jacka Sochy, który odbył się w dniu 2 czerwca 2015 r. na terenie Hali Sportowej przy ul. Traugutta 2 w Ozorkowie.
Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął: Minister Pracy i Polityki Społecznej Pan Władysław Kosiniak-Kamysz, Marszałek Województwa Łódzkiego Pan Witold Stępień, Wojewoda Łódzki Pani Jolanta Chełmińska, Starosta Zgierski Bogdan Jarota, Dyrektor Łódzkiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Pan Władysław Skwarka. Patronat medialny objęło: Radio Łódź oraz TVP Łódź.
Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji m.in. warsztaty integracyjne, malowanie twarzy. Można było też podziwiać stoiska z pracami rękodzielniczymi wykonanymi przez osoby niepełnosprawne oraz skorzystać z porad kosmetyczki, która oferowała usługi pielęgnacyjne.

Czytaj więcej...

Konkurs Plastyczny „Baw się z nami”

Regulamin Konkursu Plastycznego „Baw się z nami”


Zarząd Oddziału Łódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym „Baw się z nami”. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się podczas X Pikniku Integracyjnego „Baw się z nami” w dniu 2 czerwca 2015 r. w Hali Sportowej przy ulicy Traugutta 2 w Ozorkowie.

Załączniki:
Pobierz plik (Regulamin_konk2015.pdf)Regulamin konkursu171 kB

„Słoneczna Gala Biesiadna”

„Słoneczna Gala Biesiadna”
W Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie w dniu 8 marca odbył się wyjątkowy koncert z okazji dnia kobiet zorganizowany przez Burmistrza Miasta Ozorkowa pana Jacka Sochę ze współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki w Ozorkowie. Koncert „Słoneczna Gala Biesiadna” to tytuł przewodni niedzielnego spotkania. Na ozorkowskiej scenie wystąpili młodzi artyści ze Stowarzyszenia Oliwskie Słoneczko z Lubinia k. Krzywinia (województwo wielkopolskie) pod

Czytaj więcej...

Piknik "Cztery Strony Świata"

Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę – Oddział Łódzki serdecznie zaprasza mieszkańców miasta Ozorkowa  i okolic do udziału w VIII Pikniku Integracyjnym pod hasłem „Cztery Strony Świata, organizowanym w ramach projektu, pod patronatem Burmistrza Miasta Ozorkowa, który odbędzie się w dniu 5czerwca 2013 r. od godz. 10.00 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Traugutta 2  w Ozorkowie.

Główną atrakcją imprezy będzie występ gwiazdy Sławomira Kowalewskiego z zespołu Trubadurzy. Piknik uświetni prezentacja ogólnopolskiego systemu bezpieczeństwa przeprowadzona przez Krajowy Sztab Ratownictwa z Łodzi, przegląd twórczości teatralno – muzycznej osób niepełnosprawnych oraz lokalnej młodzieży. Zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody w ramach konkursu plastycznego pt. „Podróż moich marzeń”. Istnieje również możliwość zapoznania się z działalnością, twórczością oraz produktami lokalnych firm, stowarzyszeń i osób niepełnosprawnych. Dodatkową atrakcją będzie możliwość skorzystania z fachowych porad oraz podstawowych pomiarów przeprowadzonych przez obecnych na Pikniku specjalistów diabetologii współpracujących z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków w Łodzi oraz warsztaty integracyjne dla dzieci i młodzieży pt. „Poznaj Cztery Strony Świata”.

Piknik jest jedną z imprez cyklicznych organizowanych przez nasze Stowarzyszenie i zawsze  gwarantujemy wspaniałą zabawę, doskonałą atmosferę i moc atrakcji.