Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

eu m

200 lat Ozorkowa

Smaller Default Larger

Plener malarski dla osób niepełnosprawnych

W dniu 05.07.2018 r. odbył się Plener malarski dla osób niepełnosprawnych „Rzeka Linda” przy kąpielisku w Grotnikach.
Na rozpoczęcie pleneru uczestnicy szkicowali, a później malowali różnymi technikami krajobrazy Grotnik. Następnie wybraliśmy się wspólnie na spacer do pobliskiego rezerwatu i dowiedzieliśmy się jak zachowywać się w lesie, by nie wywołać pożaru oraz jak zareagować w sytuacji gdy pożar powstanie.
Po spacerze rozpaliliśmy grilla i wspólnie zjedliśmy posiłek. Na zakończenie uczestnicy otrzymali drobne upominki za udział w plenerze. I tak miłym akcentem rozpoczęliśmy wakacje.
Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Zgierskiego.

Czytaj więcej...

Konkurs fotograficzny ,, Wszyscy wygrywamy, gdy Powiat Zgierski sprzątamy’’

Uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących na Padaczkę, oddziału łódzkiego Mateusz Olczak, brał  udział w konkursie fotograficznym.  Został on zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Ozorkowie.  Konkurs związany był z tematyką ekologiczną − ,,Wszyscy wygrywamy, gdy Powiat Zgierski sprzątamy’’. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 7  kwietnia 2017 roku w Placówce Szkoły Specjalnej w Ozorkowie. Miło nam poinformować, że nasz podopieczny Mateusz Olczak zdobył drugie miejsce za pracę ,,Rubikowe porządki’. Zorganizowana została wystawa zdjęć, wręczenie nagród oraz słodki poczęstunek. Poza tym, w ramach atrakcji przygotowano przedstawienie teatralne, powiązane z tematyką ekologiczną

Czytaj więcej...

„Plener malarski dla osób niepełnosprawnych”- wystawa prac

jpg 015Podsumowaniem realizacji projektu pn. „Plener malarski dla osób niepełnosprawnych”, była  wystawa prac plastycznych  wykonanych przez podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki podczas pobytu na plenerze malarskim nad zalewem Mrożyczka w Głownie. Wystawa odbyła się w dniu 21 września 2016 r. w ośrodku Stowarzyszenia. Podczas wernisażu prac można było podziwiać pracę wykonane m.in. farbami akrylowymi,

Czytaj więcej...

Plener malarski dla osób niepełnosprawnych – realizacja projektu

Podopieczni Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki w Ozorkowie w dniu 19 sierpnia 2016 r. wybrali się nad zalew Mrożyczka w Głownie, gdzie odbył się plener malarski.

Celem pleneru malarskiego było „odwzorowanie” piękna przyrody powiatu zgierskiego, krajobrazów przyrodniczych i zbiorników wodnych oraz stworzenie indywidualnych dzieł przez osoby niepełnosprawne. W plenerze malarskim wzięli udział także podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej w Głownie.
Podczas pleneru osoby niepełnosprawne przelewali swoje pomysły na płótno oraz szkicownik, używając przy tym różnych technik plastycznych (farb plakatowych, pasteli, tuszu kreślarskiego itp.) tworzyli piękne obrazy. Dzień pełen wrażeń zakończył pyszny poczęstunek, na którym można było skosztować potraw grillowanych, sałatek warzywnych, słodkich wypieków.

Czytaj więcej...

Kalejdoskop zmysłów II

Kalejdoskop zmysłów II – czyli warsztaty rozwijające percepcję zmysłową dla osób niepełnosprawnych – realizacja projektu

    Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki  w Ozorkowie w ramach bloku warsztatów rozwijających zmysł temperatury i zmysł nocycepcji odbywających się podczas realizacji projektu „Kalejdoskop zmysłów II – czyli warsztaty rozwijające percepcję zmysłową dla osób niepełnosprawnych” uczestniczyli w wyjeździe do kompleksu wód termalnych w Uniejowie, który odbył się w dniu 14 września 2015 r.

Czytaj więcej...

Plener Malarski- Malownicza rzeka Moszczenica- realizacja projektu

Wystawa prac  

Podsumowaniem realizacji projektu pn. Plener malarski – Malownicza rzeka Moszczenica, była  wystawa prac plastycznych  wykonanych przez podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki podczas pobytu na plenerze malarskim nad rzeką Moszczenicą w Strykowie. Wystawa odbyła się w dniu 27 sierpnia 2015 r. w ośrodku Stowarzyszenia. Podczas wernisażu prac można było podziwiać pracę wykonane m.in. farbami akrylowymi, kredkami pastelowymi. Osoby odwiedzające wystawę miały okazję zapoznać się z twórczością artystyczną osób niepełnosprawnych oraz ich spojrzeniem na odbiór otaczającej ich przyrody. Projekt współfinansowany był ze środków Powiatu Zgierskiego.

Czytaj więcej...

Plener malarski - Malownicza rzeka Moszczenica –realizacja projektu

      Podopieczni Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki w dniu 14 sierpnia 2015 r. wybrali się do Strykowa nad rzekę Moszczenicę. Wyjazd miał charakter integracyjno-turystyczny, którego jednym z celów było poznawanie terenu krajobrazowego naszego powiatu. Uczestnicy mieli okazję  zapoznać się z historią rzeki Moszczenicy, a także  z otaczającym ją krajobrazem.

Czytaj więcej...