Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

eu m


Upitax

 


Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP

200 lat Ozorkowa

Smaller Default Larger

Suwalszczyzna 2020

IMG 0569Chociaż za oknem nie ładna pogoda i ciągle pada i pada to nam to wcale nie przeszkadza i spędziliśmy wspaniały czas przez trzy dni na Suwalszczyźnie - opiekunowie oraz pracownicy Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki wraz z podopiecznymi. Wyjazd odbył się w dniach 27 – 29 sierpnia. Pierwszą atrakcją jaka na nas czekała w Augustowie był rejs katamaranem a po rejsie zwiedziliśmy Muzeum Ziemi Augustowskiej. Czy wiedzieliście, że kiedyś zamiast pierścionka zaręczynowego mężczyzna własnoręcznie musiał wykonać dla kobiety coś z drewna ? Piękny gest, dziś już niespotykany.

Czytaj więcej: Suwalszczyzna 2020

Wycieczka do Wrocławia

IMG 4204Czy Wrocław to fajne miasto? Czy warto tam pojechać, czy jest tam co robić? Uczestnicy Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddziału Łódzkiego postanowili to sprawdzić.
W dniu 14 września 2018 r. już od samego rana całym autokarem pojechaliśmy do Wrocławia by odwiedzić piękne miejsca tego miasta. Pierwszym punktem zwiedzania było Muzeum Narodowe oraz Panorama Racławicka. Bardzo ciekawe miejsca, w których sporo dowiedzieliśmy się o historii Polski.
W kolejnym etapie zjedliśmy pyszny obiad i ruszyliśmy na pieszą wycieczkę po Wrocławiu z przewodnikiem. Pan przewodnik zabrał nas w najciekawsze i najczęściej uczęszczane miejsca we Wrocławiu. Były to : Ostrów Tumski, most zakochanych oraz Stary Rynek.

Czytaj więcej: Wycieczka do Wrocławia

Warsztatowy Klub Sportowy

Znając potrzeby i marzenia osób dotkniętych niepełnosprawnością, w tym szczególnie z epilepsją wyszliśmy im naprzeciw i zrealizowaliśmy ich pragnienia dotyczące uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Członkowie naszego Stowarzyszenia to ludzie chorzy, często borykające się z ubóstwem i osamotnieniem. Zorganizowanie takich warsztatów z pewnością przyczyniło się do uzyskania nowych cennych doświadczeń, wspomnień i niecodziennych przeżyć, rywalizacji. Życie tych osób stało się pełniejsze , bogatsze, ułatwiło im integrację ze społeczeństwem. Ideą przewodnią zajęć było propagowanie uprawianie sportu oraz poznawanie nowych dyscyplin sportowych przez osoby niepełnosprawne.
Sport w życiu osób niepełnosprawnych odgrywa pozytywną rolę, kształtuje moc konieczną do walki z przeciwnościami losu, których niestety nie brakuje. Sport daje możliwość zapomnienia o swoich ułomnościach, swojej inności.

Czytaj więcej: Warsztatowy Klub Sportowy