Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

eu m


Upitax

 


Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP

200 lat Ozorkowa

Smaller Default Larger

Turniej szachowy dla osób z niepełnosprawnościami

szachy007Chcieliśmy podzielić się z Wami niezwykłymi chwilami, jakie przeżyliśmy podczas turnieju szachowego dla osób z niepełnosprawnościami, który odbył się 13 grudnia 2023 r. To było wyjątkowe wydarzenie, pełne emocji, niesamowitych partii i wzruszających momentów.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i pasję, jaką przynieśliście na szachownice. Wasza determinacja i umiejętności sprawiły, że turniej stał się prawdziwą ucztą szachowej strategii i sportowej rywalizacji.

Czytaj więcej: Turniej szachowy dla osób z niepełnosprawnościami

V Przegląd Tradycji Bożonarodzeniowych odbył się 5 grudnia w parafii NMP Królowej Polski w Ozorkowie

szopki003To wyjątkowe wydarzenie, zorganizowane z sercem i pasją przez Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki wprowadziło nas w niepowtarzalny klimat świąteczny.

Głównym punktem programu był przegląd kolęd i pastorałek, który nie tylko dostarczył wzruszeń, ale również porwał publiczność do wspólnego śpiewania. Wniesienie wspaniałych pieśni bożonarodzeniowych do serc zgromadzonych stworzyło atmosferę wspólnoty i radości, której trudno było się oprzeć. Wszystko to wydarzyło się w kontekście przepięknej architektury parafialnej, dodając wyjątkowej aurze dodatkowego uroku.

Wydarzenie było także okazją do docenienia lokalnego talentu artystycznego. Grupy prezentujące kolędy i pastorałki udowodniły nie tylko swój artystyczny kunszt, ale również zdolność do przekazywania tradycji z pokolenia na pokolenie.

Czytaj więcej: V Przegląd Tradycji Bożonarodzeniowych odbył się 5 grudnia w parafii NMP Królowej Polski w Ozorkowie

Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej

szopki004

Miłośnicy świątecznej atmosfery zebrali się niedawno w kościele pod wezwaniem NMP Królowej Polski w Ozorkowie, by uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – Przeglądzie Twórczości Bożonarodzeniowej, zorganizowanym przez Fundację Lawendowy Anioł. To nie tylko konkurs szopek, bombek i dekoracji bożonarodzeniowych, ale także wyjątkowe spotkanie ludzi, którzy pragnęli podzielić się swoją miłością do tradycji świątecznych.

 Całe wydarzenie przesiąknięte było magią i radością, a malowniczy kościół stał się świadkiem kreatywności i zaangażowania uczestników. Przez wiele tygodni pracowano nad każdym szczegółem, aby stworzyć wyjątkowe arcydzieła, które wnieśliśmy do tego magicznego miejsca.

Czytaj więcej: Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej

"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych"

nieum010W okresie ostatnich dni, Nasi uczestnicy wzięli udział w projekcie "Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych" który został zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących Na Padaczkę Oddział Łódzki ,aby uczcić pamięć oraz oddać hołd Nieznanym Żołnierzom. To wyjątkowe przedsięwzięcie zgromadziło uczestników oddanych idei zachowania pamięci o bohaterach, którzy oddali życie w imię ojczyzny.

W ramach projektu zostały przeprowadzone 2 warsztaty z osobami z niepełnosprawnościami na których zostały stworzone wiązanki oraz znicze na groby Nieznanych Żołnierzy.

Czytaj więcej: "Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych"

Konkurs recytatorski "Polska - moja Ojczyzna"

rec002Po emocjonalnych wystąpieniach uczestników konkursu, uczestnicy mieli okazję przetestować swoją wiedzę o Polsce w specjalnie przygotowanym quizie. Pytania dotyczyły historii, kultury, geografii i tradycji naszego kraju, co pozwoliło na jeszcze bliższe zbliżenie się do naszej Ojczyzny.

Konkurs recytatorski "Polska - moja Ojczyzna" to nie tylko okazja do wyrażenia swojego uczucia do Ojczyzny, ale także dowód na to, że sztuka nie zna granic i może dotknąć serc każdego, niezależnie od niepełnosprawności. Dzięki takim wydarzeniom Polska staje się jeszcze bardziej barwna i piękna, a miłość do naszej Ojczyzny przekracza wszelkie przeszkody.

Czytaj więcej: Konkurs recytatorski "Polska - moja Ojczyzna"

„Powiatowe memory województwa łódzkiego”

memory005„Powiatowe memory województwa łódzkiego” to zadanie  założeniem którego, było stworzenie gry, ukazującej walory województwa łódzkiego. Na kafelkach można znaleźć zdjęcia zabytków z 21 powiatów województwa łódzkiego. Wiele jest zabytków w naszym województwie, a jednak część z nas nie zna większości z nich. Gry zostały rozesłane do placówek z każdego powiatu województwa łódzkiego. Placówki zostały wybrane pod względem dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Czytaj więcej: „Powiatowe memory województwa łódzkiego”