Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

eu m


Upitax

 


Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP

200 lat Ozorkowa

Smaller Default Larger

Informacje na temat badań genetycznych w kierunku padaczki i encefalopatii padaczkowych

Informacje na temat badań genetycznych w kierunku padaczki i encefalopatii padaczkowych:

https://warsawgenomics.pl/index.php/testy#!/panel/padaczka-i-zespoly-zwiazane-z-chromosomem-x

https://warsawgenomics.pl/index.php/testy#!/panel/padaczka-idiopatyczna

https://warsawgenomics.pl/index.php/testy#!/panel/padaczka-metaboliczna

https://warsawgenomics.pl/index.php/testy#!/panel/padaczka-i-encefalopatie-padaczkowe

Anna Wójcicka

Dr hab. med. Anna Wójcicka
Warsaw Genomics
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.
Żwirki i Wigury 93, 02-089 Warszawa
NIP 7010479232, REGON 361337464,
Podmiot leczniczy Nr Z-178028-20150909

Międzynarodowy Dzień Padaczki - relacja

LAWENDOWY DZIEŃ (PURPLE DAY) 26 MARCA

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PADACZKI

   Padaczka jest jedną z najpopularniejszych chorób neurologicznych, z którą na świecie zmaga się ok. 50 mln ludzi (w tym ok. 400 tys. Polaków), wiedza społeczeństwa na temat tej choroby jest ciągle niewystarczająca. - Polacy niewiele wiedzą o padaczce -mylą ją z innymi schorzeniami, obawiają się chorych na padaczkę, nie potrafią we właściwy sposób udzielić pomocy w trakcie napadu padaczkowego. Ten niski poziom świadomości na temat charakteru, objawów i przebiegu choroby powoduje wiele mitów wokół padaczki, które z kolei przekładają się na często krzywdzące postawy wobec chorych.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Padaczki - relacja

Co Polacy wiedzą o padaczce?

pro-epi

Informacja prasowa
5 października 2010, Łódź

W Polsce żyje ok. 400 tysięcy ludzi chorych na padaczkę. Co roku zapada na nią 40-70 osób na każde 100 tysięcy. W 6 przypadkach na 10 nie znamy przyczyny choroby. Na padaczkę może zachorować każdy i w każdym wieku. Czy w związku z tym nie powinniśmy wiedzieć co to za choroba?


CO POLACY WIEDZĄ O PADACZCE?

Najnowsze badania opinii (Badanie PRO-EPI) przeprowadzone na zlecenie Polskiego Towarzystwa Epileptologii i firmy UCB przez Instytut Badawczy Pentor pokazują, że 89% Polaków słyszało o padaczce, a 80% naszych rodaków prawidłowo kojarzy podstawowy objaw padaczki, czyli występowanie drgawek ciała raz na jakiś czas.

Czytaj więcej: Co Polacy wiedzą o padaczce?

Nauczycielu nie bój się

 Pro-EPI

Informacja prasowa
5 października 2010, Łódź


NAUCZYCIELU, NIE BÓJ SIĘ!
PADACZKA - WYSTARCZY WIEDZIEĆ

Jak co roku, rodzice pierwszoklasistów stanęli przed wyborem szkoły dla swojej pociechy. Zwracali uwagę na lokalizację, jakość nauki, rankingi czy zajęcia pozalekcyjne. Rodzice dzieci chorych na padaczkę mają inny dylemat: szkoła „zwykła”, integracyjna, czy specjalna... Czy rzeczywiście mają wybór? Co ma na to największy wpływ?

Czytaj więcej: Nauczycielu nie bój się

Co to jest Padaczka

Co to jest padaczka:


   Padaczka jest pierwotną chorobą mózgu, której istotą jest nagłe zaburzenie czynności określonych komórek nerwowych w mózgu, któremu towarzyszy czynność elektryczna wyzwalana przez te komórki. Objawia się ona  występowaniem powtarzających się napadów. Każde krótkotrwałe, nagłe, stereotypowe zaburzenie ze strony układu nerwowego bez jasnej przyczyny, powinno być traktowane jako, możliwy napad padaczkowy. Punkt wyjścia napadu w mózgu lekarze nazywają ogniskiem padaczkowym.

Jak radzic sobie z padaczką i jak ją rozpoznawać:

 

Dowiedz sie więcejCo to jest Padaczka

Konferencja PRO-EPI

26 marca to wyjątkowy Międzynarodowy Dzień EpilepsjiLawendowy Dzień, który swoje święto obchodzi od niedawna  i jest poświęcony pamięci wszystkim osobom chorującym na epilepsję, których dotknęło osamotnienie i odizolowanie towarzyszące tej chorobie.
Wspomniany dzień jest idealną okazją do poinformowania i naświetlenia społeczności problemów wynikających z choroby jaką jest epilepsja. Jedną z takich prób dotarcia z informacja i edukacją była Konferencja Prasowa pt. „PRO - EPI – Zrozumieć padaczkę w pracy” zorganizowana w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie przez Firmę UCB oraz Polskie Towarzystwo Epileptologii.

Czytaj więcej: Konferencja PRO-EPI