Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

eu m


Upitax

 


Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP

200 lat Ozorkowa

Smaller Default Larger

"Warsztaty dla osób z niepełnosprawnościami - świętowanie mało znanych świąt kalendarzowych"

ps007Zorganizowaliśmy niezapomnianą wystawę fotograficzną, dedykowaną mieszkańcom naszego miasta i okolic.

Ta niezwykła ekspozycja była rezultatem inspirujących warsztatów, które odbyły się w ramach projektu "Warsztaty dla osób z niepełnosprawnościami - świętowanie mało znanych świąt kalendarzowych". Spotkania te skierowane były do osób z niepełnosprawnościami, a ich celem było przekazanie radości, inspiracji i wspólnej pasji do warsztatów rękodzielniczych.

Wystawa, która odbyła się 22 listopada 2023 r., stanowiła kreatywne podsumowanie trzech magicznych dni: dnia jabłka, dnia gier planszowych i dnia ciasta.  Każde zdjęcie to nie tylko obraz, lecz także historia pełna uśmiechów, pasji i wspólnych chwil.

Wasza kreatywność i zaangażowanie sprawiły, że każde zdjęcie jest wyjątkowe!

Mamy nadzieję, że wystawa przyniosła wszystkim tyle samo radości, ile nam podczas jej organizacji. Dziękujemy również wszystkim, którzy odwiedzili naszą ekspozycję i podzielili się z nami swoimi emocjami.

Czytaj więcej: "Warsztaty dla osób z niepełnosprawnościami - świętowanie mało znanych świąt kalendarzowych"

Dzień ciasta!

W dniu 20.11.2023 r. Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę miało niezwykłą przyjemność przeprowadzić warsztaty dla osób z niepełnosprawnościami z okazji Dnia Ciasta! Pracownicy oraz uczestnicy razem wypiekali aromatyczne pierniki, a potem przenieśli się do magicznego świata dekoracji.

Niech świat widzi, jak niezwykle kreatywni są nasi uczestnicy! Ich ręce pełne pasji, a twarze pełne uśmiechu, podczas gdy każdy piernik stawał się niepowtarzalnym dziełem sztuki.
Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko Amerykańskiej Fundacji Walności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD „POLCENTRUM”.

ciasto001.jpgciasto005.jpgciasto004.jpgciasto003.jpgciasto002.jpg


„Warsztaty dla osób z niepełnosprawnościami - świętowanie mało znanych świąt kalendarzowych”

W dniu 18 października świętowaliśmy dzień gier planszowych. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy.
Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko Amerykańskiej Fundacji Walności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD „POLCENTRUM”.

nspraw008.jpgnspraw004.jpgnspraw006.jpgnspraw003.jpgnspraw002.jpgnspraw005.jpgnspraw001.jpgnspraw007.jpg

"Dzień Jabłka" 2023

jablko001Aby uczcić Dzień Jabłka dnia 20 września 2023 roku w Polskim Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki dla osób z niepełnosprawnościami odbyły się wyjątkowe warsztaty, które połączyły twórczość i kulinarne doznania. Organizowane z okazji Dnia Jabłka, warsztaty skupiły się na tworzeniu jabłek z butelek plastikowych i świeczników z prawdziwych jabłek Nie zabrakło również kulinarnego twist tego dnia. Podopieczni Stowarzyszenia przygotowali smaczne racuchy z jabłkami oraz pieczone jabłka w cieście. Kuchenne eksperymenty były owocem współpracy i uśmiechów.

Uczestnicy, pod opieką doświadczonych specjalistów, wykazali się ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością. To właśnie dzięki ich wsparciu i cierpliwości każdy krok w procesie tworzenia był możliwy do osiągnięcia. To oni odgrywali kluczową rolę, pomagając uczestnikom rozwijać swoje umiejętności i czerpać radość z tworzenia.

Czytaj więcej: "Dzień Jabłka" 2023

Rękodzielniczy Jarmark Bożonarodzeniowy 2022

jarmark2228Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki zorganizowało Rękodzielniczy Jarmark Bożonarodzeniowy. Wydarzenie odbyło się 11 grudnia na Placu Jana Pawła II w Ozorkowie i było zwieńczeniem cyklu warsztatów dla osób z niepełnosprawnościami, które były dofinansowane ze środków programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD "POLCENTRUM".

Czytaj więcej: Rękodzielniczy Jarmark Bożonarodzeniowy 2022

Warsztaty rękodzielnicze dla osób z niepełnosprawnościami

To już ostatnie z pięciu zaplanowanych warsztatów rękodzielniczych dla osób z niepełnosprawnościami. Grudzień rozpoczęliśmy tworzeniem świątecznych choinek przy użyciu najróżniejszych materiałów. Fotorelacja poniżej

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków programu "Działaj lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD "POLCENTRUM"

reko5008.jpgreko5007.jpgreko5001.jpgreko5005.jpgreko5004.jpgreko5003.jpgreko5002.jpgreko5006.jpg

Za oknem pierwszy śnieg, a u nas cuda, wianki!

Kolejne z warsztatów rękodzielniczych za nami!

Zobaczcie, co dzisiaj osoby z niepełnosprawnościami stworzyły podczas zajęć. 

 

cuda22001.jpgcuda22005.jpgcuda22002.jpgcuda22006.jpgcuda22003.jpgcuda22004.jpg

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków programu "Działaj lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD "POLCENTRUM"