Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

eu m


Upitax

 


Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP

200 lat Ozorkowa

Smaller Default Larger

Wyjazd do Krakowa

krakow001Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę zorganizowało piękny wyjazd do Krakowa dla podopiecznych. Był to wyjątkowy czas, pełen radości, edukacji i wspólnych przeżyć, które na długo pozostaną w sercach.

Podróż po Krakowie rozpoczęła się od zwiedzania miasta na meleksach. Ten wyjątkowy środek transportu pozwolił zobaczyć najważniejsze zabytki Krakowa w komfortowy i atrakcyjny sposób. Przejeżdżając przez Stare Miasto, można było podziwiać majestatyczny Zamek Królewski na Wawelu oraz bogatą historię polskich królów. Kolejnym przystankiem był Rynek Główny, jeden z największych średniowiecznych placów w Europie, gdzie zorganizowany był przystanek przy Sukiennicach, aby poczuć atmosferę tego historycznego miejsca.

Czytaj więcej: Wyjazd do Krakowa

Spotkanie Wigilijne 2023

wigilia083Zorganizowaliśmy spotkanie wigilijne, które przyniosło radość, wzruszenia i magię świąt. Gości powitała Pani Halina Chojnacka - Prezes Zarządu O/Ł Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Starosta Zgierski Bogdan Jarota, Wicestarosta Zgierski Dominik Gabrysiak, Katarzyna Łebedowska i Wojciech Brzeski – Członkowie Zarządu Powiatu Zgierskiego, Mirosław Burzyński – Przewodniczący Rady Powiatu Zgierskiego, Maria Miśkiewicz – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Burmistrz Miasta Ozorkowa Jacek Socha, Sekretarz Miasta Ozorkowa Mariusz Ostrowski, Mirosława Piotrowska – Skarbnik Miasta Ozorkowa, Ryszard Kałużny – Przewodniczący Rady Miejskiej, Grzegorz Tomczak – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Wójt Gminy Ozorków Tomasz Komorowski, Proboszcz Zbigniew Kaczmarkiewicz, Proboszcz Jerzy Petera, Grażyna Dobrowolska – Prezes Powszechnej Spółdzielni Spożywców SPOŁEM, Marta Chętnik – Prezes Intermarche Ozorków.   

Czytaj więcej: Spotkanie Wigilijne 2023

Sportowe Andrzejki

image002Sportowe Andrzejki dla osób z niepełnosprawnościami to tytuł wydarzenia, które zorganizowaliśmy dla naszych niezwykłych podopiecznych! 

W tym wyjątkowym dniu 30 listopada nie tylko bawiliśmy się świetnie na parkiecie podczas zabawy tanecznej, ale także rozpaliliśmy rywalizację w emocjonujących konkurencjach sportowych! 

Wierzymy, że sport to nie tylko zdrowie, ale także nieograniczone możliwości do odkrywania własnych umiejętności i pokonywania wyzwań. Pokazaliśmy, że każdy może być Mistrzem w swojej własnej dyscyplinie! 

Czytaj więcej: Sportowe Andrzejki

"Zabawne konkurencje sportowe z przymrużeniem oka dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów”

konk sport006„Zabawne konkurencje sportowe z przymrużeniem oka dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów” zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę odbyło się w dniu 20.07.2023 r. Projekt został współfinansowany ze środków Gminy Miasto Ozorków. Cztery grupy i cztery różne konkurencje, w których liczył się czas, refleks i oczywiście celność.

Czytaj więcej: "Zabawne konkurencje sportowe z przymrużeniem oka dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów”

Dni Ozorkowa 2023

Cóż to był za piękny i kolorowy dzień! Podczas Dni Ozorkowa, 3 czerwca, mogliście nas spotkać wśród ozorkowian. Czekało na Was nasze stoisko z rękodziełem, czymś na ochłodę, a także salon tatuaży dla najmłodszych. Nie mogło zabraknąć również występu naszych podopiecznych, którzy zaprezentowali na scenie wakacyjne i radosne utwory.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli w tym dniu z nami

dozo005.jpgdozo008.jpgdozo014.jpgdozo012.jpgdozo003.jpgdozo002.jpgdozo007.jpgdozo011.jpgdozo006.jpgdozo001.jpgdozo015.jpgdozo013.jpgdozo009.jpgdozo016.jpgdozo010.jpgdozo004.jpg

Wycieczka do Białegostoku i Suwałk

suwalki003Za nami dwudniowa wycieczka do Białegostoku i Suwałk, która odbyła się w dniach 9-10 czerwca.

W Białymstoku zwiedziliśmy zoo, w którym wrażenie zrobiły na nas rozmaite gatunki zwierząt. Odbyliśmy spacer po Suwałkach w poszukiwaniu suwalskich krasnali, przeszliśmy przez Starówkę, a także zwiedziliśmy najciekawsze zakątki miasta. Mieliśmy okazję spotkać olimpijczyków, zmagających się w Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce.

Czytaj więcej: Wycieczka do Białegostoku i Suwałk

Festiwal rękodzielniczy

festrek003Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę – Oddział Łódzki zorganizowało 31 maja 2022 roku Festiwal rękodzielniczy. Na Placu Jana Pawła II zgromadzili się okoliczni rękodzielnicy, organizacje oraz stowarzyszenia. Dodatkowymi atrakcjami były dmuchana zjeżdżalnia, balony oraz słodkie upominki dla najmłodszych. Imprezę otworzyła prezes zarządu oddziału łódzkiego – Halina Chojnacka, a oprawę muzyczną zapewnił CJ-Jaro. Gośćmi specjalnymi byli Jacek Socha – Burmistrz Miasta Ozorkowa oraz Wojciech Brzeski – Członek Zarządu Powiatu Zgierskiego.

Czytaj więcej: Festiwal rękodzielniczy