Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

eu m


Upitax

 


Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP

200 lat Ozorkowa

Smaller Default Larger

Rękodzielnicy z Ozorkowa i okolic

Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie, dnia 03.04.2022r., zorganizował kiermasz, w którym braliśmy udział. Wśród wielu artystów – rękodzielników z Ozorkowa i okolic, mogliście znaleźć naszych przedstawicieli. Na naszym stoisku mogliście podziwiać i nabyć wyroby rękodzielnicze, wykonane przez osoby z niepełnosprawnościami w naszym stowarzyszeniu.

rekodz011.jpgrekodz015.jpgrekodz016.jpgrekodz001.jpgrekodz003.jpgrekodz014.jpgrekodz005.jpgrekodz006.jpgrekodz004.jpgrekodz019.jpgrekodz012.jpgrekodz018.jpgrekodz008.jpgrekodz007.jpgrekodz017.jpgrekodz010.jpgrekodz013.jpgrekodz009.jpgrekodz002.jpg

„Spotkanie gwiazdkowe” 2021

IMG 1032„Spotkanie gwiazdkowe” to inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddziału Łódzkiego.
Wigilia odbyła się 21 grudnia i uczestniczyli w niej podopieczni stowarzyszenia, ich bliscy, a także gości specjalni. Uroczystość oficjalnie otworzyła Prezes Zarządu Halina Chojnacka, a spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania talentów ludzi z niepełnosprawnościami. W tym roku podopieczni stowarzyszenia odegrali nowoczesne jasełka, łączące w sobie historię narodzin Jezusa z opowieścią o poszukiwaniu sensu w pandemicznej rzeczywistości.

Czytaj więcej: „Spotkanie gwiazdkowe” 2021

XVI Piknik Integracyjny „W krzywym zwierciadle”

IMG 7702Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki zorganizowało w swojej siedzibie w dniu 22.09.2021 r. XVI Piknik Integracyjny pod nazwą „W krzywym zwierciadle”. Brały w nim udział stowarzyszenia, warsztaty terapii zajęciowej, domu pomocy społecznej, środowiskowe domu samopomocy, szkoły, przedszkola.

W ramach programu wydarzenia znalazły się występy artystyczne dzieci i młodzieży z okolicznych szkół oraz podopiecznych WTZ, warsztaty artystyczne podczas, których malowano twarze, robiono zdjęcia w fotobudce oraz stworzono piękne dzieła na folii.

Cykliczne wydarzenie podczas, którego był ogłoszony konkurs „Karykatury znanych i lubianych” zaowocował dużą ilością prac z każdego zakątka Polski.

Ze 140 arcydzieł 8 osobowe jury w składzie Jacek Socha – Burmistrz Miasta Ozorkowa, Tomasz Komorowski – Wójt Gminy Ozorków, Iwona Lewandowska – Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Grzegorz Tomczak – Członek Rady Miejskiej w Ozorkowie, Agnieszka Derlecka – Prezes Powszechnej Spółdzielni Spożywców SPOŁEM w Ozorkowie, Barbara Janicka – Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Oddziału Łódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki oraz Tomasz Jóźwiak wyłoniło laureatów.

Czytaj więcej: XVI Piknik Integracyjny „W krzywym zwierciadle”

Sprzątanie świata 2021

Dzięki podopiecznym Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki, mała część Ozorkowa, jest teraz czysta i piękna. W dniu 17.09.2021 osoby z niepełnosprawnościami uczestniczyły w akcji Sprzątania Świata pod hasłem „ Myślę, więc nie śmiecę” organizowanej przez Urząd Miejski w Ozorkowie. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni z rezultatów.

sprzatanieswiata1.jpgsprzatanieswiata3.jpgsprzatanieswiata2.jpg

Dzień dziecka 2021

Prezes Zarządu Oddziału Łódzkiego PSLCnP Halina Chojnacka wraz z Burmistrzem Miasta Ozorkowa – Jackiem Sochą honorowym patronem wydarzenia składają najserdeczniejsze życzenia wszystkim małym mieszkańcom Ozorkowa

Z okazji ich święta,
niechaj buzia będzie zawsze uśmiechnięta,
a każdy poranek pełen niespodzianek.
Szczęścia, moc radości, przygód wspaniałych
i przyjaciół oddanych.
Góry słodyczy oraz beztroskiego dzieciństwa.

Podopieczni Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki wyszli z inicjatywą złożenia życzeń dzieciom w dość nietypowy sposób.
„Laurka z Okazji Dnia Dziecka” to inicjatywa polegająca na wykonaniu grafiki na głównym i honorowym miejscu naszego Miasta jakim jest Plac Jana Pawła II. To wydarzenie podczas którego osoby z niepełnosprawnościami w geście integracji złożyli życzenia małym mieszkańcom z okazji ich święta.

Czytaj więcej: Dzień dziecka 2021

„Spotkanie gwiazdkowe”

Święta tuż tuż… Niestety koronawirus pokrzyżował nam plany o zaproszeniu wszystkich nam bliskich i osób, które są dla nas ważni na  wspólną wieczerzę wigilijną. W tym roku spotkanie wigilijne odbyło się w małym gronie. Nasi podopieczni swoją całoroczną pracą zasłużyli sobie na drobne podarunki na święta. Nie da się opisać tego, jaka wielka radość zagościła w ich sercach otrzymując paczki od „Świętego Mikołaja”, które zostały współfinansowane ze środków Miasta Ozorkowa z projektu „Spotkanie gwiazdkowe”.

spot gwiazd

XIV Piknik Integracyjny ,,Folklor mojej okolicy’’

Zapraszamy na XIV Piknik Integracyjny ,,Folklor mojej okolicy’’. Wydarzenie odbędzie się 5 czerwca 2019 roku na Boisku Sportowym przy I Liceum Ogólnokształcącym w Ozorkowie ul. Traugutta 1. Jesteśmy w trakcie przygotowań imprezy, która jest dla nas ważna i ma pozytywny wydźwięk. W ramach Pikniku organizujemy konkurs plastyczny pt. "Folklor mojej okolicy" na który serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej: XIV Piknik Integracyjny ,,Folklor mojej okolicy’’