Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

eu m


Upitax

 


Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP

200 lat Ozorkowa

Smaller Default Larger

Wycieczka do Białegostoku i Suwałk

suwalki003Za nami dwudniowa wycieczka do Białegostoku i Suwałk, która odbyła się w dniach 9-10 czerwca.

W Białymstoku zwiedziliśmy zoo, w którym wrażenie zrobiły na nas rozmaite gatunki zwierząt. Odbyliśmy spacer po Suwałkach w poszukiwaniu suwalskich krasnali, przeszliśmy przez Starówkę, a także zwiedziliśmy najciekawsze zakątki miasta. Mieliśmy okazję spotkać olimpijczyków, zmagających się w Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce.

Czytaj więcej: Wycieczka do Białegostoku i Suwałk

Festiwal rękodzielniczy

festrek003Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę – Oddział Łódzki zorganizowało 31 maja 2022 roku Festiwal rękodzielniczy. Na Placu Jana Pawła II zgromadzili się okoliczni rękodzielnicy, organizacje oraz stowarzyszenia. Dodatkowymi atrakcjami były dmuchana zjeżdżalnia, balony oraz słodkie upominki dla najmłodszych. Imprezę otworzyła prezes zarządu oddziału łódzkiego – Halina Chojnacka, a oprawę muzyczną zapewnił CJ-Jaro. Gośćmi specjalnymi byli Jacek Socha – Burmistrz Miasta Ozorkowa oraz Wojciech Brzeski – Członek Zarządu Powiatu Zgierskiego.

Czytaj więcej: Festiwal rękodzielniczy

Rękodzielnicy z Ozorkowa i okolic

Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie, dnia 03.04.2022r., zorganizował kiermasz, w którym braliśmy udział. Wśród wielu artystów – rękodzielników z Ozorkowa i okolic, mogliście znaleźć naszych przedstawicieli. Na naszym stoisku mogliście podziwiać i nabyć wyroby rękodzielnicze, wykonane przez osoby z niepełnosprawnościami w naszym stowarzyszeniu.

rekodz011.jpgrekodz015.jpgrekodz016.jpgrekodz001.jpgrekodz003.jpgrekodz014.jpgrekodz005.jpgrekodz006.jpgrekodz004.jpgrekodz019.jpgrekodz012.jpgrekodz018.jpgrekodz008.jpgrekodz007.jpgrekodz017.jpgrekodz010.jpgrekodz013.jpgrekodz009.jpgrekodz002.jpg

„Spotkanie gwiazdkowe” 2021

IMG 1032„Spotkanie gwiazdkowe” to inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddziału Łódzkiego.
Wigilia odbyła się 21 grudnia i uczestniczyli w niej podopieczni stowarzyszenia, ich bliscy, a także gości specjalni. Uroczystość oficjalnie otworzyła Prezes Zarządu Halina Chojnacka, a spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania talentów ludzi z niepełnosprawnościami. W tym roku podopieczni stowarzyszenia odegrali nowoczesne jasełka, łączące w sobie historię narodzin Jezusa z opowieścią o poszukiwaniu sensu w pandemicznej rzeczywistości.

Czytaj więcej: „Spotkanie gwiazdkowe” 2021

XVI Piknik Integracyjny „W krzywym zwierciadle”

IMG 7702Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki zorganizowało w swojej siedzibie w dniu 22.09.2021 r. XVI Piknik Integracyjny pod nazwą „W krzywym zwierciadle”. Brały w nim udział stowarzyszenia, warsztaty terapii zajęciowej, domu pomocy społecznej, środowiskowe domu samopomocy, szkoły, przedszkola.

W ramach programu wydarzenia znalazły się występy artystyczne dzieci i młodzieży z okolicznych szkół oraz podopiecznych WTZ, warsztaty artystyczne podczas, których malowano twarze, robiono zdjęcia w fotobudce oraz stworzono piękne dzieła na folii.

Cykliczne wydarzenie podczas, którego był ogłoszony konkurs „Karykatury znanych i lubianych” zaowocował dużą ilością prac z każdego zakątka Polski.

Ze 140 arcydzieł 8 osobowe jury w składzie Jacek Socha – Burmistrz Miasta Ozorkowa, Tomasz Komorowski – Wójt Gminy Ozorków, Iwona Lewandowska – Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Grzegorz Tomczak – Członek Rady Miejskiej w Ozorkowie, Agnieszka Derlecka – Prezes Powszechnej Spółdzielni Spożywców SPOŁEM w Ozorkowie, Barbara Janicka – Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Oddziału Łódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki oraz Tomasz Jóźwiak wyłoniło laureatów.

Czytaj więcej: XVI Piknik Integracyjny „W krzywym zwierciadle”

Sprzątanie świata 2021

Dzięki podopiecznym Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki, mała część Ozorkowa, jest teraz czysta i piękna. W dniu 17.09.2021 osoby z niepełnosprawnościami uczestniczyły w akcji Sprzątania Świata pod hasłem „ Myślę, więc nie śmiecę” organizowanej przez Urząd Miejski w Ozorkowie. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni z rezultatów.

sprzatanieswiata1.jpgsprzatanieswiata3.jpgsprzatanieswiata2.jpg

Dzień dziecka 2021

Prezes Zarządu Oddziału Łódzkiego PSLCnP Halina Chojnacka wraz z Burmistrzem Miasta Ozorkowa – Jackiem Sochą honorowym patronem wydarzenia składają najserdeczniejsze życzenia wszystkim małym mieszkańcom Ozorkowa

Z okazji ich święta,
niechaj buzia będzie zawsze uśmiechnięta,
a każdy poranek pełen niespodzianek.
Szczęścia, moc radości, przygód wspaniałych
i przyjaciół oddanych.
Góry słodyczy oraz beztroskiego dzieciństwa.

Podopieczni Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki wyszli z inicjatywą złożenia życzeń dzieciom w dość nietypowy sposób.
„Laurka z Okazji Dnia Dziecka” to inicjatywa polegająca na wykonaniu grafiki na głównym i honorowym miejscu naszego Miasta jakim jest Plac Jana Pawła II. To wydarzenie podczas którego osoby z niepełnosprawnościami w geście integracji złożyli życzenia małym mieszkańcom z okazji ich święta.

Czytaj więcej: Dzień dziecka 2021