Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

eu m


Upitax

 


Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP

200 lat Ozorkowa

Smaller Default Larger

Zakończenie warsztatów teatralnych dla osób z niepełnosprawnościami

Zapraszamy serdecznie na Zakończenie warsztatów teatralnych dla osób z niepełnosprawnościami. Szczegóły na plakacie.
Partnerem wydarzenia jest Województwo Łódzkie.

warszniep

Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej

szopki004

Miłośnicy świątecznej atmosfery zebrali się niedawno w kościele pod wezwaniem NMP Królowej Polski w Ozorkowie, by uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – Przeglądzie Twórczości Bożonarodzeniowej, zorganizowanym przez Fundację Lawendowy Anioł. To nie tylko konkurs szopek, bombek i dekoracji bożonarodzeniowych, ale także wyjątkowe spotkanie ludzi, którzy pragnęli podzielić się swoją miłością do tradycji świątecznych.

 Całe wydarzenie przesiąknięte było magią i radością, a malowniczy kościół stał się świadkiem kreatywności i zaangażowania uczestników. Przez wiele tygodni pracowano nad każdym szczegółem, aby stworzyć wyjątkowe arcydzieła, które wnieśliśmy do tego magicznego miejsca.

Czytaj więcej: Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej

Warsztaty Bożonarodzeniowe 2023

warszt003Fundacja Lawendowy Anioł z ogromnym entuzjazmem zorganizowała Warsztaty Bożonarodzeniowe dla osób z niepełnosprawnością, które odbyły się 23 listopada 2023 r.

„To był niezwykły dzień pełen śmiechu, kreatywności i wzruszeń. Dzielić się radością świąteczną to nasza największa przyjemność! „ – mówi Anna Oliwa – Prezes Fundacji Lawendowy Anioł.

Czytaj więcej: Warsztaty Bożonarodzeniowe 2023

„Rok Aleksandra Fredry”

fredro005Rok 2023 został ogłoszony „Rokiem Aleksandra Fredry”. Aleksander Fredro był poetą wyjątkowym. W swych komediach ukazał mistrzostwo w charakterystyce bohaterów, kształtowaniu akcji i giętkości języka. Fundacja Lawendowy Anioł jako organizator przeprowadziła zadanie pt. „Konkurs poetycki dla dzieci i młodzieży”. Zachęciła dzieci oraz młodzież szkolną z Ozorkowa i okolic do zmierzenia się z jego twórczością. Zadanie polegało na napisaniu autorskich wierszy, które mają być zbliżone do dzieł wspomnianego poety.

Czytaj więcej: „Rok Aleksandra Fredry”

„Piękne uroki powiatu”

powz018„Piękne uroki powiatu”  to plener malarski dla osób z niepełnosprawnościami, który odbył się 20 czerwca 2023 r. na terenie zgierskiej Malinki. Podczas pleneru uczestnicy zadania namalowali obrazy, które ukazały najurokliwsze ich zdaniem miejsca znajdujące się na terenie powiatu zgierskiego. Wśród ciszy i spokoju, pośród drzew na ternie Malinki nie zabrakło również zabaw integracyjnych. Zmęczeni, ale zadowoleni na koniec wszyscy uczestnicy zadania zjedli pyszny ciepły posiłek.

Podsumowaniem zadania była wystawa malarska prac powstałych podczas pleneru, która odbyła się 23 czerwca 2023 r. Za ciężką pracę wszyscy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami i dyplomami.

Czytaj więcej: „Piękne uroki powiatu”

„Warsztaty Bożonarodzeniowe dla osób z niepełnosprawnością”

W partnerstwie z Województwem Łódzkim, zorganizowaliśmy „Warsztaty Bożonarodzeniowe dla osób z niepełnosprawnością”.

Kolorowe bombki, choinki, skrzaty i karty to świąteczne wyroby, które udało nam się dzisiaj stworzyć. Spójrzcie sami, jaką kreatywnością i zaangażowaniem wykazali się uczestnicy zajęć! Poniżej przedstawiamy fotorelację.

Czytaj więcej: „Warsztaty Bożonarodzeniowe dla osób z niepełnosprawnością”

"Warsztaty bożonarodzeniowe dla osób z niepełnosprawnością”

U nas już czuć świąteczny klimat! W najbliższy piątek, 4 listopada organizujemy „warsztaty bożonarodzeniowe dla osób z niepełnosprawnością”, na których będziemy tworzyć przeróżne dekoracje i upominki świąteczne. Zajęcia będą doskonałą okazją do udoskonalenia zdolności plastycznych i manualnych.

fundacja warsztaty