Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

eu m


Upitax

 


Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP

200 lat Ozorkowa

Smaller Default Larger

Warsztatowy Klub Sportowy VII

klubsport007Minęła siódma edycja Warsztatowego Klubu Sportowego, którego organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę. Projekt polegał na prowadzeniu grupowych zajęć mających na celu nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych. Podopieczni poprawili swoją kondycję oraz poznali nowe dyscypliny sportowe. 

Czytaj więcej: Warsztatowy Klub Sportowy VII

Kaszuby 2023

kaszuby23016Najbardziej urokliwym zakątkiem Polski są Kaszuby. Magią tego trenu jest piękno wyjątkowych krajobrazów, tajemnice tej ziemi i jej osobliwość, kultura, własny język. Udało nam się zwiedzić ten piękny region w dniach od 3 do 4 lipca 2023 r. Zabytki zapierające dech w piersiach urzekały nas każdego dnia. Zamek krzyżacki, po którym oprowadziła nas Pani przewodnik i miasto zakochanych – Chełmno to tylko pierwszy dzień naszej przygody.

Czytaj więcej: Kaszuby 2023

"Warsztatowy Klub Sportowy VI"

gmi22004"Warsztatowy Klub Sportowy VI" to tytuł zadania publicznego, w którym brały udział osoby z niepełnosprawnościami z terenu Gminy Ozorków.

Zakończyliśmy cykl 20 intensywnych spotkań, które miały miejsce w ciągu ostatnich 10 miesięcy. Osoby z niepełnosprawnościami brały udział w wielu grach i zabawach sportowych (m.in gra w kręgle) oraz ćwiczyły na rozmaitym sprzęcie (m.in na rowerku stacjonarnym, bieżni).

Dla wszystkich był to czas zarówno zabawy, jak i nauki oraz pokonywania własnych słabości.

Projekt został współfinansowany ze środków Gminy Ozorków.

Czytaj więcej: "Warsztatowy Klub Sportowy VI"

Warsztatowy Klub Sportowy

Warsztatowy Klub Sportowy już po raz piąty zorganizował zajęcia w dla osób z niepełnoprawnosciami.
Z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddziału Łódzkiego odbywały się zajęcia taneczno – ruchowe przy muzyce. Dzięki nim, podopieczni stowarzyszenia w ramach zabawy wzmacniali koordynację ruchową. Celem zajęć była integracja uczestników, pokonywanie ich własnych barier, a muzyka została wykorzystana do celów terapeutycznych.

Projekt został współfinansowany ze środków Gminy Ozorków

wksi2.jpgwksi3.jpgwksi1.jpg

Suwalszczyzna 2020

IMG 0569Chociaż za oknem nie ładna pogoda i ciągle pada i pada to nam to wcale nie przeszkadza i spędziliśmy wspaniały czas przez trzy dni na Suwalszczyźnie - opiekunowie oraz pracownicy Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki wraz z podopiecznymi. Wyjazd odbył się w dniach 27 – 29 sierpnia. Pierwszą atrakcją jaka na nas czekała w Augustowie był rejs katamaranem a po rejsie zwiedziliśmy Muzeum Ziemi Augustowskiej. Czy wiedzieliście, że kiedyś zamiast pierścionka zaręczynowego mężczyzna własnoręcznie musiał wykonać dla kobiety coś z drewna ? Piękny gest, dziś już niespotykany.

Czytaj więcej: Suwalszczyzna 2020

Wycieczka do Wrocławia

IMG 4204Czy Wrocław to fajne miasto? Czy warto tam pojechać, czy jest tam co robić? Uczestnicy Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddziału Łódzkiego postanowili to sprawdzić.
W dniu 14 września 2018 r. już od samego rana całym autokarem pojechaliśmy do Wrocławia by odwiedzić piękne miejsca tego miasta. Pierwszym punktem zwiedzania było Muzeum Narodowe oraz Panorama Racławicka. Bardzo ciekawe miejsca, w których sporo dowiedzieliśmy się o historii Polski.
W kolejnym etapie zjedliśmy pyszny obiad i ruszyliśmy na pieszą wycieczkę po Wrocławiu z przewodnikiem. Pan przewodnik zabrał nas w najciekawsze i najczęściej uczęszczane miejsca we Wrocławiu. Były to : Ostrów Tumski, most zakochanych oraz Stary Rynek.

Czytaj więcej: Wycieczka do Wrocławia