Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

eu m


Upitax

 


Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP

200 lat Ozorkowa

Smaller Default Larger

Warsztatowy Klub Sportowy

Warsztatowy Klub Sportowy już po raz piąty zorganizował zajęcia w dla osób z niepełnoprawnosciami.
Z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddziału Łódzkiego odbywały się zajęcia taneczno – ruchowe przy muzyce. Dzięki nim, podopieczni stowarzyszenia w ramach zabawy wzmacniali koordynację ruchową. Celem zajęć była integracja uczestników, pokonywanie ich własnych barier, a muzyka została wykorzystana do celów terapeutycznych.

Projekt został współfinansowany ze środków Gminy Ozorków

wksi2.jpgwksi3.jpgwksi1.jpg

Suwalszczyzna 2020

IMG 0569Chociaż za oknem nie ładna pogoda i ciągle pada i pada to nam to wcale nie przeszkadza i spędziliśmy wspaniały czas przez trzy dni na Suwalszczyźnie - opiekunowie oraz pracownicy Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki wraz z podopiecznymi. Wyjazd odbył się w dniach 27 – 29 sierpnia. Pierwszą atrakcją jaka na nas czekała w Augustowie był rejs katamaranem a po rejsie zwiedziliśmy Muzeum Ziemi Augustowskiej. Czy wiedzieliście, że kiedyś zamiast pierścionka zaręczynowego mężczyzna własnoręcznie musiał wykonać dla kobiety coś z drewna ? Piękny gest, dziś już niespotykany.

Czytaj więcej: Suwalszczyzna 2020

Wycieczka do Wrocławia

IMG 4204Czy Wrocław to fajne miasto? Czy warto tam pojechać, czy jest tam co robić? Uczestnicy Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddziału Łódzkiego postanowili to sprawdzić.
W dniu 14 września 2018 r. już od samego rana całym autokarem pojechaliśmy do Wrocławia by odwiedzić piękne miejsca tego miasta. Pierwszym punktem zwiedzania było Muzeum Narodowe oraz Panorama Racławicka. Bardzo ciekawe miejsca, w których sporo dowiedzieliśmy się o historii Polski.
W kolejnym etapie zjedliśmy pyszny obiad i ruszyliśmy na pieszą wycieczkę po Wrocławiu z przewodnikiem. Pan przewodnik zabrał nas w najciekawsze i najczęściej uczęszczane miejsca we Wrocławiu. Były to : Ostrów Tumski, most zakochanych oraz Stary Rynek.

Czytaj więcej: Wycieczka do Wrocławia