Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

eu m


Upitax

 


Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP

200 lat Ozorkowa

Smaller Default Larger

Suwalszczyzna 2020

IMG 0569Chociaż za oknem nie ładna pogoda i ciągle pada i pada to nam to wcale nie przeszkadza i spędziliśmy wspaniały czas przez trzy dni na Suwalszczyźnie - opiekunowie oraz pracownicy Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki wraz z podopiecznymi. Wyjazd odbył się w dniach 27 – 29 sierpnia. Pierwszą atrakcją jaka na nas czekała w Augustowie był rejs katamaranem a po rejsie zwiedziliśmy Muzeum Ziemi Augustowskiej. Czy wiedzieliście, że kiedyś zamiast pierścionka zaręczynowego mężczyzna własnoręcznie musiał wykonać dla kobiety coś z drewna ? Piękny gest, dziś już niespotykany.

Drugi dzień był dniem objazdowym. Udało nam się dotrzeć do Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach, Punktu widokowego w Smolnikach, Trójstyku Granicznego, Mostów w Stańczykach oraz wieży widokowej w Stańczykach i Jeziora Hańcza – nawet niektórym z nas udało się zanurzyć stopy w jeziorze. Woda nie zbyt ciepła. A wracając do wieży widokowej w Stańczykach, czy wiecie ile schodów jest na samą górę ? Ponad 80, ale polecamy wejść na górę i samemu policzyć a przy okazji podziwiać piękne widoki.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy Pułtusk. Tam mogliśmy poznać historię Pułtuska zwiedzając Muzeum Regionalne oraz wchodząc na Wieżę Ratuszową ( i kolejne schody do pokonania ). Zamek w którym jest teraz hotel, również był ciekawym punktem do zwiedzania.

Tak minęły nam trzy dni na Suwalszczyźnie. Niezapomniane widoki oraz historie które na pewno na długo zapadną w naszych pamięciach.
Projekt „Poznajemy Polskę – wyjazdy edukacyjno – krajoznawcze dla osób niepełnosprawnych” został współfinansowany ze środków Gminy Ozorków.