Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

eu m


Upitax

 


Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP

200 lat Ozorkowa

Smaller Default Larger

Międzynarodowy Dzień Padaczki - relacja

LAWENDOWY DZIEŃ (PURPLE DAY) 26 MARCA

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PADACZKI

   Padaczka jest jedną z najpopularniejszych chorób neurologicznych, z którą na świecie zmaga się ok. 50 mln ludzi (w tym ok. 400 tys. Polaków), wiedza społeczeństwa na temat tej choroby jest ciągle niewystarczająca. - Polacy niewiele wiedzą o padaczce -mylą ją z innymi schorzeniami, obawiają się chorych na padaczkę, nie potrafią we właściwy sposób udzielić pomocy w trakcie napadu padaczkowego. Ten niski poziom świadomości na temat charakteru, objawów i przebiegu choroby powoduje wiele mitów wokół padaczki, które z kolei przekładają się na często krzywdzące postawy wobec chorych.

     26 marca to Międzynarodowy Dzień Epilepsji, obchodzony po raz szósty na świecie. Tego dnia celem głównym jest zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat padaczki.W Polsce obchody Lawendowego Dnia wspiera Polskie Towarzystwo Epileptologii oraz chorzy na padaczkę.

   Pomysłodawczynią Purple Day jest dziewięcioletnia Cassidy Megan, która zmaga się z padaczką. Zwróciła uwagę, że kolor ten kojarzony jest z samotnością i izolacją społeczną, która doskwiera bardziej niż sama choroba.

   W środę 26 marca 2014 w Warszawie Prezes Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki Halina Chojnacka oraz Skarbnik Zarządu Oddziału Katarzyna Antczak oraz inni przedstawiciele organizacji chorych na padaczkę udali się do Ministerstwa Zdrowia, Sejmowej Komisji Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta i wręczyli specjalne lawendowe bukiety z przesłaniem Lawendowego Dnia i prośbą, by pamiętali o chorych  na padaczkę. zwracali uwagę na to schorzenie rozdając wszystkim zainteresowanym ulotki edukacyjne.

DSC_2135.JPGDSC_1987.JPGDSC_2116.JPGDSC_1946.JPGDSC_2079.JPGDSC_2024.JPGDSC_1942.JPGDSC_1950.JPGDSC_2020.JPG

Albums


 

Załączniki:
Pobierz plik (PURPLE_DAY.pdf)Międzynarodowy Dzień Padaczki1885 kB