Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

STOWARZYSZENIE

Poznaj czym jest Epilepsja?Czytaj...

1% PODATKU

 

Zobacz jak możemy sobie nawzajem pomóc.Dalej...

PROJEKTY

 

Uczestniczyliśmy w tych projektach....wejdź dalej...

WTZ

Nasze Warsztaty Terapii Zajęciowej.dalej...

Smaller Default Larger

XII Piknik Integracyjny ,,W ogrodzie wyobraźni’’

IMG 8962Na terenie Hali Sportowej w Ozorkowie, przy ul. Traugutta 1, 7 czerwca 2017 roku odbył się XII Piknik Integracyjny ,, W ogrodzie wyobraźni’’  Jest to cykliczne wydarzenie lokalne. Piknik stwarza okazję do pokazania inności, ale i piękna działań podejmowanych przez osoby niepełnosprawne. Uroczystości tegorocznego Pikniku towarzyszyły występy artystyczne osób niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży ze szkół oraz wystawy prac osób niepełnosprawnych z możliwością ich nabycia. W ramach programu wydarzenia znalazł się występ wokalny uczniów z Gim. Nr. 1  im. Jana Pawła II w Ozorkowie, pokaz Iluzjonisty Damiana Spętanego, a zdolności taneczne zaprezentowali podopieczni z warsztatu Terapii Zajęciowej ,, Nowa Zorza’’ z Łodzi. Ponadto, była wspólna zabawa, można było odwiedzić stoiska wystawiennicze oraz podziwiać występy szczudlarek. Na uroczystości zostało ogłoszone rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

,, W ogrodzie wyobraźni’. Jak co roku, cieszył się on niemałą popularnością – otrzymaliśmy 172 prace. Zostały one ocenione w pięciu kategoriach: dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych (1-3) uczniów szkół podstawowych ( klasy 4-6), młodzież w wieku gimnazjalnym, szkoły ponadgimnazjalne, ośrodki szkolno-wychowawcze, dorosłe osoby niepełnosprawne.  Spotkanie Komisji Konkursowej odbyło się 2 czerwca o godzinie 12 w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę, oddział łódzki w Ozorkowie. W skład powołanego jury weszli przedstawiciele Urzędu Miasta Ozorkowa: Sekretarz -Pan Mariusz Ostrowski, Pani Barbara Błaszczyk, Pan Tomasz Komorowski- Wójt Gminy Ozorków, Pani Grażyna Dobrowolska- Prezes Powszechnej Spółdzielni Spożywców ,,Społem’’, Tomasz Jóźwiak-Fotograf, Pan Sławomir Janicki- Przedstawiciel Zespołu Szkół Zawodowych i opiekun wolontariuszy oraz Pani Małgorzata Eljasik- Członek Rady Miejskiej w Ozorkowie.  Wyłoniliśmy zwycięzców: 

I kategoria- Dzieci w wieku przedszkolnym: 1 miejsce zajął  Mateusz Zieliński z Przedszkola nr 5 w Ozorkowie, 2 miejsce zdobyła Amelia Kwiatkowska z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Urszulanek SJK w Ozorkowie, na 3 miejscu znalazł się Michał Chmielecki, również z Przedszkola Sióstr Urszulanek SJK w Ozorkowie. Natomiast wyróżnienie dostała Sharon Amoam, wraz z Amelią Gieragą z Centrum Edukacyjno-Artystycznego ,,Fantazja’’ w Ozorkowie.

II kategoria - Uczniowie szkół podstawowych (1-3): 1 miejsce zajął Stanisław Kardas ze Szkoły Podstawowej im. Pułku Strzelców Kaniorskich w Besiekierzu Rudnym, 2 miejsce należało do Julii Michalak ze Szkoły Podstawowej w Chociszewie, a 3 miejsce zdobył Leonard Suchodolski, również ze Szkoły Podstawowej w Chociszewie. Z kolei wyróżnienie otrzymała Julia Pietruszewska ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami integracyjnymi w Ozorkowie

III kategoria Uczniowie szkół podstawowych ( klasy 4-6): 1 miejsce zdobyła praca zespołowa z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego ,,Niezabudka’’ w Kutnie, 2 z kolei należało do Wiktorii Mariankowskiej ze Szkoły Podstawowej nr. 5 w Ozorkowie, 3 miejsce zajęła Julianna Próchniewicz, także ze Szkoły Podstawowej nr. 5 w Ozorkowie. Natomiast wyróżnienie  przyznano Gabrieli Sadok, również ze Szkoły Podstawowej nr. 5 w Ozorkowie.

IV kategoria młodzież w wieku gimnazjalnym, szkoły ponadgimnazjalne, ośrodki szkolno-wychowawcze: 1 miejsce zdobyła Julia Jędrzejewska z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Słowiku, II Magdalena Słabęcka, także z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Słowiku, natomiast 3 miejsce należało do Weroniki Miksy z Gimnazjum nr.1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ozorkowie. Z tej samej szkoły była uczestniczka konkursu, która zdobyła wyróżnienie- Daria Niciak.

V kategoria dorosłe osoby niepełnosprawne: 1 miejsce należało do Marcina Czerwczaka z Domu Pomocy Społcznej w Rąbieniu, 2 miejsce do Mariusza Traczyka i Adama Kowalskiego ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Pabianicach, 3 miejsce zdobyła Monika Tojek  z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wieruszowie, a wyróżnienie Anna Berendzik z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Koluszkach.

Zostały, również rozdane dodatkowe nagrody dla placówek, z których przyszło bardzo dużo prac( Przedszkole Miejskie nr 1 w Ozorkowie, Szkoła nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Ozorkowie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Ozorkowie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Ozorkowie z Oddziałami Integracyjnymi oraz Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Łowickiej w Urzeczu). Chcielibyśmy serdecznie podziękować za pomoc w organizacji wydarzenia Szkolnemu Klubowi Wolontariusza przy Zespole Szkół Zawodowych w  Ozorkowie, Szkolnemu Kołu Wolontariatu przy I Liceum Ogólnokształcącym  w Ozorkowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Ozorkowie, a także wolontariuszom Fundacji Lawendowy Anioł, za pomoc, zabawianie dzieci.

IMG_8947.JPGIMG_9112.JPGIMG_9053.JPGIMG_9852.JPGIMG_9561.JPGIMG_9342.JPGIMG_9829.JPGIMG_9828.JPGIMG_9282.JPGIMG_9911.JPGIMG_9393.JPGIMG_8962.JPGIMG_9889.JPGIMG_9639.JPGIMG_9893.JPGIMG_9689.JPGIMG_9135.JPGIMG_9580.JPG

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy ponownie. 

Zarząd główny PSLCNP

Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę


ul. Fabryczna 57 (XI P.)

15-482 Białystok
tel/fax: 85  654 57 51, 675 44 20

www.padaczka.bialystok.pl

 

Oddział Łódzki PSLCnP

Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę

Oddział Łódzki

Siedziba: ul. Sikorskiego 30/62

95-035 Ozorków

Miejsce prowadzenia działalności: 

ul. Kościuszki 31, 95-035 Ozorków

tel/fax: 42 277 17 73

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Bank Spółdzielczy w Ozorkowie
47 8786 0001 0014 9376 2000 0001

Warsztat Terapii Zajęciowej

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących na Padaczkę - Oddział Łódzki

ul. Kościuszki 31, 95-035 Ozorków

tel/fax: 42 277 17 73

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NASZE MOTTO!

„Każdy człowiek jest szansą dla ludzkości”

o. Józef Wrzesiński