Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

STOWARZYSZENIE

Poznaj czym jest Epilepsja?Czytaj...

1% PODATKU

 

Zobacz jak możemy sobie nawzajem pomóc.Dalej...

PROJEKTY

 

Uczestniczyliśmy w tych projektach....wejdź dalej...

WTZ

Nasze Warsztaty Terapii Zajęciowej.dalej...

Smaller Default Larger

PURPLE DAY 2021

purple day21

PURPLE DAY Międzynarodowe święto osób chorych na epilepsję 26 marzec. W Polsce 26 marzec nazywany jest LAWENDOWYM DNIEM osób chorych na padaczkę.
Purple Day to globalne wydarzenie oddolne utworzone z zamiarem zwiększenia światowej świadomości na temat padaczki oraz rozwiania powszechnych mitów i obaw związanych z tym zaburzeniem neurologicznym. Dalszymi intencjami tego ruchu jest zmniejszenie stygmatów społecznych, które są powszechnie doświadczane przez wiele osób dotkniętych tą chorobą.

Akacja ta pozwala uświadomić Polaków, że wśród wizualnie zdrowych ludzi, krąży ok. 400 tysięcy osób chorych na padaczkę. Choroba nadal jest ignorowana, lekceważona i kojarzona z patologią. Natomiast ludzie chorzy na padaczkę to prawdziwi mistrzowie w swoich talentach.

 

W Australii Purple Day obchodzony jest w celu finansowania różnych organizacji wspierających padaczkę, w tym Epilepsy Australia, Epilepsy Queensland i Epilepsy Foundation.
Lawendowy Dzień obchodzony był w Walt Disney World w Orlando na Florydzie, w spotkaniu uczestniczyło około 1000 osób. Obejmował poranek z Minnie i Mickey, a po południu odbyły się targi i sesje informacyjne.
W Polsce cyklicznie w tym dniu podświetlane są budynki min. Filharmonia Szczecińska, Pałac Nauki i Kultury w Warszawie, wręczane są fioletowe balony i wstążeczki oraz przekazywane informacje do wszystkich mediów dotyczących tego dnia oraz choroby.
Nasze Stowarzyszenie wraz z podopiecznymi przyłączają się do akcji Purple Day i w tym celu zakładają fioletową wstążkę, która jest symbolem Padaczki i świadczy o wsparciu chorych na padaczkę.
Zachęcamy, aby Państwo przyłączyli się do akcji i w dniu 26.03.2021 r. założyli wstążki pokazując tym samym wsparcie i zrozumienie dla osób chorych na padaczkę.

Zarząd główny PSLCNP

Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę


ul. Fabryczna 57 (XI P.)

15-482 Białystok
tel/fax: 85  654 57 51, 675 44 20

www.padaczka.bialystok.pl

 

Oddział Łódzki PSLCnP

Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę

Oddział Łódzki

Siedziba: ul. Sikorskiego 30/62

95-035 Ozorków

Miejsce prowadzenia działalności: 

ul. Kościuszki 31, 95-035 Ozorków

tel/fax: 42 277 17 73

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Bank Spółdzielczy w Ozorkowie
47 8786 0001 0014 9376 2000 0001

Warsztat Terapii Zajęciowej

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących na Padaczkę - Oddział Łódzki

ul. Kościuszki 31, 95-035 Ozorków

tel/fax: 42 277 17 73

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NASZE MOTTO!

„Każdy człowiek jest szansą dla ludzkości”

o. Józef Wrzesiński